Co je dobré vědět…

Co je dobré vědět…moudrofousek7

Jak se mohu přihlásit ?

V knihovně si vyzvedni přihlášku. Nebo si ji můžeš rovnou vytisknout ZDE. Na první návštěvu přijď do knihovny z jedním z rodičů, který také za Tebe přihlášku podepisuje.  Dostaneš čtenářskou průkazku, seznámíme Tě s knihovnou a poradíme, kde najít oblíbené knížky. Na další návštěvy  už můžeš chodit do knihovny sám.

Budu něco platit ?

Čtenáři do 15-ti let v naší knihovně neplatí.

Mohu si půjčovat domů knížky i bez průkazky ?

Bohužel ne. Průkazku musíš nosit pokaždé, když si chceš něco vypůjčit. Bez průkazky můžeš knížky pouze vrátit, Ale pozor! Nikdy nepůjčuj průkazku nikomu cizímu, ani svým kamarádům. Za ztrátu, poškození či krádež knihy totiž zaplatíš právě ty! Pokud se stane, že průkazku zapomeneš, ale jinak jsi řádně zaregistrovaný, výjimečně Ti můžeme pomoci. Ale neber to jako pravidlo.

A co když průkazku ztratím ?

Pokud ztratíš svoji průkazku, není nic jednoduššího, než se zastavit v knihovně a požádat o vystavení nové. Pokud ztratíš průkazku poprvé, nic neplatíš. Za každou další vystavenou průkazku zaplatíš vždy 10 Kč.

Jak dlouho mohu mít knížky doma ?

Knihy a časopisy si můžeš zapůjčit na 1 měsíc. Pokud knihu dočíst nestihneš a žádný jiný čtenář na tuto knihu nečeká (nemá na ni rezervaci), máš možnost si výpůjčku 2x prodloužit – tak můžeš mít knihu doma až 3 měsíce.

Co se stane, když nevrátím knihy včas ?

Pokud vrátíš knihy po vypršení výpůjční lhůty, ale tato doba nepřekročí 2 měsíce zaplatíš pokutu 30 Kč. Do 3 měsíců to je 50 Kč, do 4 měsíců 80 Kč a do 5-ti měsíců 100 Kč. Více informací najdeš v Knihovním řádu  .

Co se stane, když knihu nebo časopis ztratím ?

Přijď hned ztrátu oznámit a domluvit se na náhradě. Neboj se, hlavu Ti nikdo neutrhne, může se to přeci stát každému. Vždy se najde řešení a budeš si moci dál bez problémů půjčovat.

Chceš si přečíst knihu, která je právě vypůjčena ?

Žádný problém! Stačí si knihu zamluvit (rezervovat) přímo u výpůjčního pultu nebo přes své čtenářské konto v ON-LINE katalogu. Až bude knížka opět v knihovně pošleme Ti zprávu o tom, že knížka čeká jen na Tebe. Jen někdy je potřeba trochu trpělivosti. Může se stát, že před Tebou čeká  na stejnou knížku již někdo jiný. Poplatek za rezervaci a zaslání zprávy je 10 Kč.

 

Hlavně se neboj na nic zeptat!
V knihovně jsou hodné knihovnice, které Ti moc rády poradí se všemi nejasnostmi.

holka s knihami

Napsat komentář


Hit Counter provided by laptop reviews